Pierwszy klient nowego portalu handlowego NEXTRA firmy Next Kraftwerke Eoly jako pierwsza firma uruchamia portal NEXTRA.


Opublikowano: 11. February 2018

Belgijska firma energetyczna jest pierwszym klientem, który wdraża do użytkowania nową platformę handlową NEXTRA. Platforma ta umożliwia producentom energii i jej odbiorcom handel na rynkach energii w całej Europie bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów pozwoleń i inwestycji związanych z tworzeniem łączności giełdowej, przez co daje dostęp nowym graczom do rynków energii. 

Elektrownie Next- NEXTRA Elektrownie Next- NEXTRA

Dzięki platformie NEXTRA użytkownicy mogą realizować transakcje w systemie online z możliwością wgrywania własnych prognoz oraz transakcji stron trzecich. Użytkownicy portalu NEXTRA mogą także składać zlecenia bezpośrednio w firmach obracających energią, należących do Next Kraftwerke, a dzięki fachowej wiedzy doświadczonych traderów firmy Next Kraftwerke mogą w większym stopniu skoncentrować się na własnej działalności podstawowej. Przy tym zarówno kupujący jak i sprzedający zachowują stały przegląd własnego portfolio i w razie wystąpienia jakiejkolwiek nierównowagi, mają możliwość do natychmiastowej reakcji. W tym celu NEXTRA przedstawia aktualne trendy w rozwoju rynku wraz z informacjami, raportami i prognozami rynkowymi, oferując użytkownikom pełen zestaw danych ułatwiających podejmowanie decyzji handlowych.
Firma Eoly wytwarza i sprzedaje zieloną energię ze źródeł takich jak turbiny wiatrowe, panele fotowoltaiczne, jednostki kogeneracyjne, zaopatrując w energię swoich odbiorców, wśród których znajdują się supermarkety jej spółki macierzystej Colruyt. „Wykorzystujemy platformę NEXTRA do zarządzania portfelem ok. 500 GWh. Zdecydowaliśmy się na NEXTRĘ bo za tym wszechstronnym narzędziem stoi wspaniały zespół fachowców, który towarzyszy nam na każdym etapie działania. Również prosty interfejs użytkownika okazał się bardzo przekonywujący” mówi Thomas Decamps, Szef Zaopatrzenia i Dostaw w Eoly. 
“Współpraca z Eoly układa się doskonale. Eoly to bardzo innowacyjna firma, gotowa na przecieranie nowych szlaków po to, by wprowadzić na rynek jak najwięcej „czystej” energii. To cecha która nas łączy i powoduje, że z tym większą radością witamy Eoly w gronie naszych klientów, który jako pierwsze używa platformy NEXTRA” mówi Jan De Decker współzałożyciel i jeden z prezesów Next Kraftwerke Belgium.
Wszystkie osoby chcące zobaczyć interfejs NEXTRA oraz jego działanie zapraszamy na stronę trading.next-kraftwerke.com.


od:

Elektrownie Next jest częścią Next Kraftwerke, jednej z największych w Europie elektrowni wirtualnych z siedzibą w Niemczech. Firma specjalizuje się w krótkoterminowym obrocie energią odnawialną. Energia z turbin wiatrowych i elektrowni fotowoltaicznych jest sprzedawana na towarowej giełdzie energii przez Elektrownie Next. Elektrownie wiatrowe jak i fotowoltaiczne są częścią eurpejskiej wirtualnej elektrowni Next Pool firmy Next Kraftwerke. W Next Pool jest połączonych w sieć za pośrednictwem platformy około 5100 rozproszonych wytwórców energii elektrycznej jak i odbiorców. Kontrolowane są za pomocą autorskiego systemu sterowania.