Wytwórcy energii

Więcej o Wirtualnej Elektrowni

O nas

Kontakt

Elektrownie Next uhonorowani za najlepszy debiut 2018 roku


Opublikowano: 25. March 2019

Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych w Warszawie (IRGiT) przyznała coroczną nagrodę "Rozrachunki" w kategorii debiut roku 2018 firmie Elektrownie Next. Nagroda jest wyróżnieniem dla najbardziej aktywnych graczy i maklerów handlujących na rynku giełdowym w 2018 roku.

Jako licencjonowany polski handlowiec energii elektrycznej, operator wirtualnej elektrowni Next Kraftwerke, spółka macierzysta polskiej spółki zależnej Elektrownie Next, sprzedaje energię elektryczną z polskich odnawialnych źródeł energii poprzez Wirtualną Elektrownię Next Pool. Obecnie zainstalowana moc w Polsce wynosi 175 megawatów, pochodzących głównie z farm wiatrowych i systemów fotowoltaicznych. "Nasze portfolio jest prawie w 100 procentach odnawialne. Mamy nadzieję, że możemy przyczynić się do zwiększenia udziału energii odnawialnej w polskim systemie poprzez oferowanie naszym klientom możliwości optymalizacji przychodów. Podłączając jednostki do centralnego systemu sterowania i współpracując z naszymi handlowcami w Kolonii, możemy zagwarantować co najmniej średnią miesięczną cenę na rynku transakcji natychmiastowych na podstawie Bazy TGE” na polskiej giełdzie energii elektrycznej. "To nasza pierwsza nagroda za aktywność na polskim rynku. Jesteśmy zaszczyceni i bardzo szczęśliwi z uznania naszej pracy" - mówi Artur Łagodziński, Business Developement Manager.


od:

Elektrownie Next jest częścią Next Kraftwerke, jednej z największych w Europie elektrowni wirtualnych z siedzibą w Niemczech. Firma specjalizuje się w krótkoterminowym obrocie energią odnawialną. Energia z turbin wiatrowych i elektrowni fotowoltaicznych jest sprzedawana na towarowej giełdzie energii przez Elektrownie Next. Elektrownie wiatrowe jak i fotowoltaiczne są częścią eurpejskiej wirtualnej elektrowni Next Pool firmy Next Kraftwerke. W Next Pool jest połączonych w sieć za pośrednictwem platformy około 5100 rozproszonych wytwórców energii elektrycznej jak i odbiorców. Kontrolowane są za pomocą autorskiego systemu sterowania.