Elektrownie Next uhonorowani za najlepszy debiut 2018 roku


Opublikowano: 25. March 2019

Elektrownie Next uhonorowani za najlepszy debiut 2018 roku Elektrownie Next uhonorowani za najlepszy debiut 2018 roku Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych w Warszawie (IRGiT) przyznała coroczną nagrodę "Rozrachunki" w kategorii "Debiut roku 2018" firmie "Elektrownie Next". Nagroda jest wyróżnieniem dla najbardziej aktywnych graczy (sprzedawców) i maklerów handlujących na rynku giełdowym w 2018 roku.

Jako licencjonowane polskie przedsiębiorstwo obrotu energią elektryczną i operator Wirtualnej Elektrowni „Next Kraftwerke“, sprzedaje energię elektryczną z polskich odnawialnych źródeł energii jako Wirtualna Elektrownia „Next Pool“.

Obecnie moc zainstalowana w Polsce sumuje się do 175 megawatów. Pochodzi ona głównie z farm wiatrowych i systemów fotowoltaicznych. Nasze portfolio skląda się w 100 procentach z odnawialnych źródeł energii.
Jesteśmy rownież przekonani, że możemy przyczynić się do zwiększenia udziału energii odnawialnej na polskim rynku oraz oferować naszym klientom możliwości optymalizacji ich zysków.

Podłączenie jednostek do centralnego systemu sterowania i współpraca z naszymi partnerami w Kolonii w Niemczech pozwala nam zagwarantować co najmniej średnią miesięczną cenę na rynku SPOT-owym w oparciu o TGE Base polskiej giełdy energii.
"To nasza pierwsza nagroda za aktywność na polskim rynku. Jesteśmy zaszczyceni i bardzo szczęśliwi z uznania naszej pracy" - mówi Artur Łagodziński, Business Development Manager.


od:

Elektrownie Next jest częścią Next Kraftwerke, jednej z największych w Europie elektrowni wirtualnych z siedzibą w Niemczech. Firma specjalizuje się w krótkoterminowym obrocie energią odnawialną. Energia z turbin wiatrowych i elektrowni fotowoltaicznych jest sprzedawana na towarowej giełdzie energii przez Elektrownie Next. Elektrownie wiatrowe jak i fotowoltaiczne są częścią eurpejskiej wirtualnej elektrowni Next Pool firmy Next Kraftwerke. W Next Pool jest połączonych w sieć za pośrednictwem platformy około 5100 rozproszonych wytwórców energii elektrycznej jak i odbiorców. Kontrolowane są za pomocą autorskiego systemu sterowania.